- jaké jsou rozdíly -
Virtuální baterie nebo solární baterie
Nezávislost na distributorech elektřiny a soběstačnost je jeden z hlavních důvodů, proč si pořídit fotovoltaickou elektrárnu.
Než si ale fotovoltaickou elektrárnu na vaši střechu pořídíte, je potřeba promyslet, jak bude fungovat
- zda budete vyrobenou energii spotřebovávat
- nebo zda ji budete posílat distributorovi do sítě.
Fotovoltaické panely na střeše domu vyrábějí elektřinu nejvíce přes den, kdy svítí slunce.
Přebytek elektřiny můžete uložit právě do fyzických akumulátorů (baterií) nebo do ohřevu vody v elektrickém bojleru.
S tímto a dalšími otázkami vám rádi poradíme a najdeme nejvhodnější řešení.
Společně zvážíme, co je pro vás nejlepší a nejúspornější.
Co je to solární baterie
Solární baterie je zařízení, které si ukládá energii získanou z fotovoltaiky na vaší střeše. Můžete ji mít u vás v domě, např. v garáži, ve sklepě či v technické místnosti - v dosahu fotovoltaické elektrárny.
Ukládá si do sebe přebytečnou energii, kterou přes den fotovoltaika vyrábí. Uloženou energii pak využijete v době, kdy fotovoltaická elektrárna nevyrábí elektřinu, což je v noci, přes den když slunce nesvítí, v zimních měsících apod.
Velkou výhodou je využití energie z baterie při výpadku elektřiny od distributora. Fotovoltaický střídač se přepne na baterii a vy můžete používat elektrické spotřebiče v domácnosti dál.
Co je to virtuální baterie
Vyrobenou energie z vaší fotovoltaiky posíláte do distribuční sítě, tzv. ukládáte si energii na horší časy. Využijete ji později.
Virtuální baterii nabízí někteří dodavatelé energií v ČR, v současnosti jsou to E.ON a ČEZ. Do ceny za virtuální baterii je nutné promítnout různé faktory - cena elektřiny, distribuční náklady, daně a poplatky. Distributor vyúčtuje cenu odebrané elektřiny sníženou o energii dodanou do sítě.
- máte dotaz? -
RÁDI VÁM VŠE VYSVĚTLÍME A PORADÍME
Neváhejte se nám ozvat, posoudíme aktuální stav a řešení pro vás.